TIRAMISU - pirmoji pagalba padeda išgyventi

TIRAMISU - pirmoji pagalba padeda išgyventi

VšĮ "eMundus" kaip asocijuotas partneris įsijungė į tarptautinį projektą TIRAMISU - Pirmoji pagalba padeda išgyventi (angl. First Aid Improves Survival) kuriame 7 institucijos iš 4 keturių Europos šalių – Italijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos bendradarbiaus kurdami patrauklų mokymosi kursą įgyti pirmosios medicinos pagalbos įgūdžių. Projekto partnerystę sudaro viena kitą patirtimi ir žiniomis papildančios institucijos: koordinuojanti Italijos institucija – konsorciumas, kuriame dalyvauja 40 mokyklų, 2 universitetai (Rumunijos ir Italijos), 3 mokyklos (Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos) ir administruojanti projektą institucija – asociacija iš Italijos.

Oficialus projekto partneris Lietuvoje - Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija.

Projektas prasidėjo 2019 spalio 1 d. ir truks dvejus metus. Jo eigoje bus sukurtos kelios priemonės:

  • elektroninis mokymosi kursas 14-18 metų amžiaus moksleiviams apie žmogaus sandarą, kiek svarbu žinoti teikiant pirmąją medicinos pagalbą;
  • pirmosios medicinos pagalbos teikimo vadovas
  • interaktyvi praktinio sprendimų priėmimo mokymosi programa, kuri leis moksleiviams išbandyti ir praktiškai įvertinti savo žinias teikiant pirmąją medicinos pagalbą paauglių gyvenimo situacijose.

Tokios mokymo medžiagos parengimas labai naudingas Lietuvai – sukurtais elektroniniais resursais galės naudotis visos Lietuvos mokyklos, jie bus prieinami internete lietuvių kalba. Mokomąją medžiagą ruoš Italijos Genujos universiteto medicinos fakulteto ir Rumunijos Grigoro T. Popo farmacijos ir medicinos universiteto mokslininkai, kurią moksleiviams pritaikys bendradarbiaudami su Italijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos mokyklų mokytojais. Lietuvai šiame projekte atstovaus Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija ir keletas asocijuotų partnerių.

Projekto laikotarpis:  2019 10 01 - 2022 03 31

Projekto partneriai

Programa: Erasmus+  Cooperation for innovation and the exchange of good practices, Strategic Partnerships for school education

Projekto Nr: 2019-1-IT02-KA201-062319

Projekto tinklapis: tiramisu.pixel-online.org

Parsisiųsti lankstinuką >>