PRAKTIKA

PRAKTIKA

VšĮ "eMundus" yra atvira nacionalinės ir tarptautinės studentų ir savanorių praktikos pasiūlymams.

Studentų praktika – tai savarankiška darbo patirtis Lietuvos ar užsienio įmonėse, įstaigose ar organizacijose, siekiant įgauti su mokomuoju dalyku susijusių praktinių žinių. Jeigu studijų programoje numatyta studentų praktika, įmonė, įstaiga ar organizacija, kurioje studentas atlieka praktiką, aukštoji mokykla, kurioje jis studijuoja, sudaro trišalę praktinio mokymo sutartį.

Mūsų įmonėje oficialią praktiką gali atlikti ne tik studentai, bet ir kiekvienas, kuris yra iniciatyvus, kūrybiškas, atsakingas, atviras, pareigingas ir nori susipažinti su tarptautinių projektų veikla ir jos subtilybėmis:

 • projektų administravimu,
 • projektų planavimu ir inicijavimu,
 • vertimu iš/į lietuvių/anglų kalbą,
 • renginių (seminarų, konferencijų, projekto partnerių susitikimų) organizavimu,
 • bendradarbiavimu su švietimo institucijomis ir įmonėmis,
 • metodinės medžiagos rengimu (kadangi vyksta įvairių temų tarptautiniai projektai, tai vietos ir veiklos pasireikšti rasime į valias),
 • internetinių svetainių, mokymosi platformų kūrimu, priežiūra, atnaujinimu,
 • dizainu,
 • maketavimu,
 • video montavimu,
 • fotografavimu,
 • kūrybine veikla,
 • tekstų, pranešimų kūrimu, publikavimu
 • socialinių tinklų administravimu,
 • kitos veiklos, kuriose norite pasireikšti, patestuoti save ir išmokti naujų dalykų

Kiekvienas praktikantas/ė pagal praktikos veiklos sritį turi mentorių/konsultantą, su kuriuo bendradarbiauja. Praktika gali būti atliekama tiek asmeniškai (dirbant savarankiškai), tiek komandoje.

Praktikos metu veiklas galima atlikti nuotoliniu būdu.

Praktikos tvarkaraštis yra lankstus, suderinamas su mokslais, darbu ar kitomis, jums svarbiomis veiklomis.

Praktikos metu, jūs tapsite komandos dalimi, tad visos veiklos, renginiai, pasitarimai, mokymai, tarptautiniai susitikimai, kurie organizuojami VšĮ "eMundus" arba rengiami bendradarbiaujant su kitomis įmonėmis, virs Jūsų patirtimi.

Nuo 2013 metų įmonėje tarptautinę praktiką atliko 7 praktikantai iš užsienio ir >10 praktikantų iš Lietuvos aukštųjų mokyklų, o taip pat praktikantų savanorių.
Ačiū visiems, kurie buvote kartu su mumis ir džiaugiamės tais, kurie liko mūsų komandos dalimi ir padeda mums judėti pirmyn!

Dėl praktikos vietos kreipkitės el.paštu info@emundus.lt (atsiųskite savo CV ir trumpą, bet aiškų ir su idėja motyvacinį laišką).

Praktika VšĮ „eMundus“ suteikė žinių įvairiose srityse: dizaino produktų kūrime ir derinime su užsakovais, internetinių svetainių su wordpress kūrime ir palaikyme, Erasmus+ projektų administravime, komunikacijoje su užsienio partneriais, intelektinių produktų kūrime. Taip pat pagilinau savo žinias ir tokiose srityjse kaip: emocinis intelektas, STEAM taikymas pamokose, darbas su protinę negalią turinčiais žmonėmis ir kita. eMundus vykdomų projektų temų įvairovė – nuo socialinių, sveikos gyvensenos iki skaitmeninių edukacinių praplėtė akiratį ir paskatino domėtis šiomis temomis holistiniu, tarpdisciplininiu požiūriu. Labai patiko ir tiko komandinio darbo organizavimas – individualių užduočių paskirstymas pagal gebėjimus siekiant bendrų tikslų. Daug naudos ir supratimo davė bendri reguliarūs atliktų ir planuojamų darbų aptarimai, grįžtamasis ryšys, savalaikis problemų sprendimas, klaidų analizavimas. Praktikos metu pagerėjo mano anglų kalbos žinios ir kalbėjimo įgūdžiai, gebėjimas dirbti komandoje, nors iki tol buvau individualistė, išmokau prašyti pagalbos, planuoti laiką, valdyti stresą, įgijau naujų IT žinių, patobulėjau informacijos srautų valdyme, duomenų valdyme. Gavau daug pasitikėjimo ir padrąsinimo kuriant projektų vizualinius produktus, turėjau galimybę tobulinti savo gebėjimus – dalyvauti įvairiuose kursuose.

Edita, savanoriška praktika, 2018

My experience there had a positive impact on my life, not only in the working environment but also in the social one. I had the perfect mentor. The enthusiasm and passion she puts in both her life and job gave me the motivation to improve myself every day. My questions were always answered, she always shared her experiences with me and involved me in all the activities and events organised by the institutions.

I loved my experience in Kaunas and I would apply for the same place if I had to do it all over again!

Angela, Projektų planavimo ir valdymo tarptautinės magistro studijų programos praktikantė, 2018

After our meeting with eMundus staff, I immediately had the feeling that the job they were doing was very important and that having an internship there was the right choice for me. And I was right!

The work environment is perfect for those who are looking to test themselves and to learn. My tutor never left me behind and involved me in all the activities of the company, from project implementation to project designing, giving me the freedom to work on my own and supervising the process of learning by doing, choosing the right time to intervene and guide me with precious feedback.

Patrizio, Projektų planavimo ir valdymo tarptautinės magistro studijų programos praktikantas, 2019

The tasks I had to perform had been various and interesting and they gave me full knowledge on the administration of a European Project. Moreover I was able to express my ideas and put them into new proposal which has been submitted to the Lithuanian National agency. All eMundus staff people are incredible professionals and human beings who taught me a lot and welcomed me in their Lithuanian community.

Giovanni, Projektų planavimo ir valdymo tarptautinės magistro studijų programos praktikantas, 2019

Sekėsi tikrai gerai, įgavau daug vertingos ir pačios pirmosios vertimo patirties. Tekstai buvo įdomūs bei tuo pačiu gana sunkūs, tačiau tik į naudą, nes kitaip praktika būtų nereikšminga ir betikslė. Taip pat motyvacijos suteikė tai, kad versti tekstai bus naudojami švietimo tikslams, edukacinėje veikloje. Dėl šių tikslinių sferų buvo didesnis noras atlikti viską preciziškai tiksliai žinant, kad šie vertimai bus naudingi turės tam tikrą vertę.

Povilas, 4 kurso KTU Socialinių, humanitarinių, mokslo ir menų fakulteto studentas (studijų programa Technikos kalbos vertimas), 2019

Džiaugiuosi prisijungusi prie eMundus kolektyvo, iš pradžių kaip praktikantė, o dabar kaip darbuotoja. Komanda nedidelė, tad joje vyrauja labai jauki atmosfera. Rūpinamės vieni kitais, sakyčiau, beveik kaip šeima. Kolektyvas dirba prie man pačiai labai įdomių projektų, kasdien išmokstu daug naujo. Darbas išties dinamiškas, dirbdama taip pat išbandau save tiek prisidėdama prie projekto teorinės dalies, tiek ir prie technologinės ir techninės dalių. Svarbu paminėti ir tai, jog jau nuo pat pradžių vadovė man suteikė puikias sąlygas – galiu be rūpesčių derinti studijas su eMundus veiklomis, susipažinau su daugybe naujų žmonių, įvairių sričių specialistų, netgi pamačiau Atėnus!

Vaiva, 2 kurso KTU Informatikos fakulteto studentė, 2019

VŠĮ "eMundus" – šioje organizacijoje atlikta praktika buvo tikrai įdomi, kadangi viskas fokusavosi ties švietimo sfera, kas patenka į mano interesų zoną. Versdamas šios organizacijos pateiktus tekstus įgijau ir bendro išprūsimo ties socio-emociniu ugdymu bei visada gaudavau grįžtamąjį ryšį iš vadovės ir tai padėjo pagerinti vertimų kokybę. Iššūkis, kurį turėjau įveikti buvo terminija, kadangi nevisada rasdavau tinkamą atitikmenį lietuvių kalboje verčiant iš anglų kalbos ir atvirkščiai, bet vadovė visada pataisydavo ir patardavo, kokį terminą naudoti prieš galutinai suderinant tekstą, jei neaišku, visada į ją kreipdavaus ir vertimo metu. Praktika vyko online, tad galėjau derinti studijas ir darbą. Visumoje, praktika man buvo naudinga tiek iš vertimo pusės, tiek ir iš žmogiškosios, kadangi jaučiuosi prisidėjęs prie naudingos veiklos suteikdamas galimybes mokytojams/tėvams ar kitiems asmenims, kurie naudosis išversta medžiaga, prieigą prie reikiamos informacijos. Ačiū Jums už skirtą laiką ir už galimybes tobulėti.

Andrej, KTU Socialinių, humanitarinių, mokslo ir menų fakulteto studentas (studijų programa Technikos kalbos vertimas), 2020

It was an experience I would recommend to anyone. My tutor was an incredibly thougthful and caring person, always ready to help. The working environment was very friendly and all collaborators were considerate and loving. Since the beginning all eMundus staff made me feel home.

However, I also worked a lot, learning everyday from the many tasks I was assigned to. From dissemination to project writing, I had the opportunity to see and be involved in the many aspects of European project planning, implementation and management.

Stefano, Projektų planavimo ir valdymo tarptautinės magistro studijų programos praktikantas, 2020

Džiaugiuosi atlikęs praktiką įmonėje VšĮ „eMundus“. Praktika vyko nuotoliniu būdu, todėl nebuvo jokių problemų derinant studijas su darbu. Įmonės kolektyvas buvo visąlaik paslaugus – padėjo įveikti visus su praktinėmis užduotimis susijusius iššūkius bei suteikė reikiamą informaciją darbų kokybės užtikrinimui.

Domantas, 4 kurso KTU Socialinių, humanitarinių, mokslo ir menų fakulteto studentas (studijų programa Technikos kalbos vertimas), 2020

Per 4 praktikos savaites įgijau nemažai naudingų žinių, kurias naudoju iki šiol. Praktikos pavadinimas buvo ryšiai su visuomene, tačiau įgijau žinių ir dizaino, vertimo srityje (kas labai pravertė). Nors praktika ir buvo nuotoliniu būdu, vyko kassavaitiniai arba dažnesni susitikimai ZOOM platformoje. Dėl to dėmesio ir “guidance” tikrai netrūko. Visiems rekomenduoju atlikti praktiką šioje organizacijoje, pažadu, nepasigailėsite!

Beata, 2 kurso Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto (studijų programa Anglų kalba ryšiams su visuomene) studentė, 2020

Praktika “eMundus” organizacijoje suteikė man puikią galimybę pritaikyti teorines, universitete įgytas žinias, realioje darbo praktikoje. Kai susidurdavau su iššūkiais beverčiant tekstus, būdavo įdomu stengtis ir juos įveikti, taip pat visada žinojau, kad galiu kreiptis į praktikos vadovę, kuri padėdavo visais klausimais. Malonus bendradarbiavimas bei komunikavimas visos praktikos metu leido man jaustis tvirtai, pasitikėti savimi ir nebijoti klysti, žinojau, kad visada gausiu grįžtamąjį ryšį, kuris man padės mokytis iš savo klaidų. Džiaugiuosi pasirinkusi šią įmonę dar ir todėl, kad praktika buvo lengvai suderinama su studijomis, tad neteko susidurti su jokiais keblumais mokslų atžvilgiu. Jeigu tektų praktiką kartoti, būčiau daugiau nei laiminga galėdama grįžti čia ir rekomenduočiau tą padaryti visiems, kurie nori tobulėti ir mokytis!

Berta, 4 kurso VDU Humanitarinių mokslų fakulteto studentė (studijų programa Anglų filologija), 2021

Praktik VŠĮ "eMundus" truko tik kelis mėnesius, bet tai buvo itin naudinga patirtis. Praktikos metu galėjau išbandyti savo studijų metų įgytus įgūdžius bei įgyti naujų praktinių žinių ir kitos darbo patirties. Atliekami "Erasmus+" ugdymo programų vertimai (iš/į anglų/lietuvių kalbas) dažnai nebuvo lengva užduotis, nes reikėjo susipažinti su kiekvienno projekto kontekstu, terminais, taip pat anglų kalbos tekstai rašyti ne angliakalbių, tačiau, tai buvo labai naudinga siekiant tobulėti. Tekstai, kuriuos verčiau, buvo išties įdomūs ir jų dėka sužinojau daug naujos informacijos apie įvairius švietimo iššūkius ir jų sprendimus. Nors ir praktika vyko nuotoliniu būdu, tarp manęs ir "eMundus" komandos visada buvo palaikomas ryšys, greitai gaudavau atsakymą ar reikalingą pagalbą, kad ir su kokia problema tuo metu susidurdavau. Praktiką "eMundus" vertinu puikiai ir rekomenduoju visiems kurie nori ne tik patobulinti savo profesines žinias, bet ir plėsti asmeninius įgūdžius. Tai yra puiki galimybė įgyti vertingų profesinių gebėjimų.

Nojus, 4 kurso VU KHF Anglų ir kitos užsienio kalbos (švedų kalbos) studentas, 2024