Mokytis niekada nevėlu – mokytojai stiprino IT kompetencijas tarptautinėje aplinkoje!

Mokytis niekada nevėlu – mokytojai stiprino IT kompetencijas tarptautinėje aplinkoje!

„eMundus“ komanda bendradarbiaujant su Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ pedagogėmis ką tik grįžo su nauju įkvėpimu, motyvacija ir polėkiu į darbus. Rugsėjo 13-17 d. dalyvės kompetencijas stiprino penkių dienų mokymuose „App Inventor and Arduino projects course“. Mokymai vyko tarptautinėje komandoje ir buvo organizuojami Huelvoje, Ispanijoje, įgyvendinant tarptautinio Erasmus+ projekto "Parašyk kodą ateičiai" (angl. Code Your Future) programą, skirtą kelti mokytojų kompetencijas IT srityje bei siekiant integruoti IT pamokas į pradinių klasių ugdymą. Mokymus organizavo projekto partneriai – profesinio mokymo centras „Inercia Digital”.

Mokymuose taip pat dalyvavo mokytojai iš Rumunijos bei Turkijos. Dalyviai turėjo galimybę ne tik susipažinti, pažinti vieni kitų švietimo sistemą, kultūrą, pabendrauti, bet ir pasidalinti gerosiomis praktikomis bei patirtimi ugdant pradinių klasių moksleivius ir aptarti iššūkius, jų sprendimo būdus.

Mokymų tikslas buvo suteikti suteikti dalyviams programavimo pagrindus naudojant mobiliųjų aplikacijų kūrimo platformą “App Inventor” bei “Arduino” programavimo aplinką.

Projekto “Parašyk kodą ateičiai“ metu siekiama padėti švietimo darbuotojams ir mokytojams suprasti pagrindines kompiuterių ir programavimo idėjas bei ugdyti pagrindinius problemų sprendimo ir projektų kūrimo įgūdžius, padėti integruoti pagrindines programavimo priemones į ugdymo procesą, taip siekiant padidinti mokinių universalumą, kūrybiškumą, sprendžiat realias problemas.

Mokytojai išmoko pagrindinius programavimo principus ir sužinojo kaip jie gali būti pritaikomi ugdymo procese.
Projekto tinklapis: https://codeyourfuture.eu/

Daugiau apie projektą lietuvių k. (nuoroda)