Seminaras "Tradicijos ir naujovės vaikų darželyje"

Seminaras "Tradicijos ir naujovės vaikų darželyje"

Sklaidos seminaras Lietuvoje - Tradicijos ir naujovės darželyje

Data: 2019 m. spalio 25 d
Vieta: Kaunas, Lietuva

Rudens viduryje 55 dalyviai: pedagogai, tėvai ir visi, besidomintys pasakomis, norintys sužinoti daugiau ir išgirsti Erasmus+ projekto "Traditions and innovations@kindergarten" (TIK) tarptautinės gerosios patirties pavyzdžių ir įgytos patirties susirinko į seminarą, skirtą sužinoti ir suprasti, kodėl pasakos pasakos yra mums tokios svarbios ir kaip jos galėtų pagerinti bendruomenės auginimą. Seminarą organizavo VšĮ „eMundus“.

Seminaras prasidėjo pasaka, kuri apima 5 pojūčius ir tai paskatino dalyvius pajusti tikrąją renginio atmosferą. Dalyviai buvo supažindinti su išsamiais projekto rezultatais (didaktiniu priemonių rinkiniu ir gairėmis, kuriuos sukūrė TIK projekto komanda) ir patirtimi, įgyta projekto TIK tarptautiniuose kursuose Ispanijoje. Projekto asocijuoti partneriai (darželiai iš skirtingų Lietuvos miestų) pasidalijo gerąja patirtimi, kaip jie išbandė projekto rezultatus savo institucijose ir kokį poveikį jie turėjo.

Mažeikių Valdorfo vaikų darželio „Namučiai po smilga“ vadovė atskleidė pasakų paslaptis ir pasidalino savo patirtimi, kaip projekto veikla buvo įgyvendinta jų darželyje, kaip jie sekė pasakas ir kokią refleksiją turėjo su vaikais. Seminaro kulminacijoje buvo Latvijos auklėtojų spektaklis - teatralizuota pasaka. Renginys sulaukė labai gerų atsiliepimų ir dalyviai, kurie pirmą kartą išgirdo apie projektą, išreiškė norą rezultatus panaudoti savo institucijose.