Projektas "Sąmoningos tėvystės akademija - ieškome globėjo!" pristatytas globėjų dienoje "Vaikai yra Vaikai"

Projektas "Sąmoningos tėvystės akademija - ieškome globėjo!" pristatytas globėjų dienoje "Vaikai yra Vaikai"

Rezultatus pristatantis ir daug patirčių pateikęs į pabaigą eina dar vienas Erasmus+ programos projektas "Sąmoningos tėvystės akademija - ieškome globėjo!".

eMundus projekte dalyvauja kaip asocijuotas partneris, prisidedantis prie projekto viešinimo ir tarptautinio bendradarbiavimo. Lietuvoje šio projekto partnerinė institucija VšĮ Mano šeimos akademija.

Sukurtus projekte produktus š.m. liepos 1d. kartu su VšĮ Mano šeimos akademija direktore Zita Norkūniene turėjome galimybę pristatyti Lietuvos įvairių miestų ir rajonų globėjų centrų atstovams, daugiau kaip pusšimtis jų su el. paštu išsiųstais rezultatais galės dalintis ir su savo tikslinėmis grupėmis.

Džiaugiamės, kad prieš 3 metus startavęs Erasmus+ projektas "Sąmoningos tėvystės akademija - ieškome globėjo!" šiandien jau pristato pasiektus rezultatus, susistemintą medžiagą, skirtą esamiems, būsimiems ir svajojantiems tapti globėjais ir/ar įtėviais.

Pagrindiniai rezultatai projekte kuriais dalinamės ir dalinsimės su visais norinčiais, o ypač su projekto tiksline grupe:

  • išleistas pagalbos vadovas, kuriame sudėtos 3 Europos šalių (Lietuva, Portugalija, Lenkija) patirtys, aktualūs teisiniai klausimai, patarimai kaip pasiruošti būti globėjais bei kaip šeimoje ugdyti sunkaus elgesio vaikus, kurie atėję iš įvairų socialinį pagrindą turinčių šeimų.
  • 2 knygelės "Ko tikėtis ir ko nesitikėti" tampant globėju ir/ar įtėviu, kurios kupinos iliustracijų, kurias taip pat galima aptarti ir su vaikais, bei taip šeimoje susidėlioti bendras taisykles.
  • Internetiniai seminarai globėjams (angl., webinars).

Iš tiesų daug pamokanti, daug atskleidžianti gyvenimo subtilybių patirtis mus lydėjo visus 3 metus, o ir bendradarbiavimas su globėjų šeimomis, institucijų atstovais, kurie rūpinasi, kad vaikai turėtų šeimas, ruošia būti globėjais ir įtėviais atnešė įspūdžių, žinių, išgyvenimų.

Liepos 1d., nacionaliniame renginyje, skirtame globėjams ir jų vaikams "Vaikai yra vaikai", vykusiame Vingio parke, turėjome galimybę viso renginio metu pristatyti projektą bendraujant su globėjų šeimomis, su globėjų centrais, asmeniškai pabendravome ir detaliai pristatėme produktus daugiau nei 15 globos centrų atstovų grupėms. Renginio metu dalinome projekto skrajutes, taip pat buvo pastatytas stendas, kuris taip pat pritraukė lankytojus, kurie turėjo daug klausimų ir domėjosi projekto rezultatais.

Renginio metu sveikinimo kalbą sakė Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.