GATE projekto partnerių susitikimas Izraelyje. Aptartos gabių vaikų ugdymo tendencijos ir strategijos.

GATE projekto partnerių susitikimas Izraelyje. Aptartos gabių vaikų ugdymo tendencijos ir strategijos.

2023 m. sausio 4-5 d., Rishon LeZion, Izraelyje, vyko antrasis tarptautinis "Erasmus+" prgramos GATE projekto partnerių susitikimas.
Projekto partneriai aptarė projekto eigą, baigiamą rengti 1-ąjį rezultatą - Metodinę medžiagą - kuri yra teorinis pagrindas mokytojams atpažinti gabius mokinius, taip pat suprasti jų ugdymą, daugiau sužinoti apie gabių vaikų mokytojui reikalingus įgūdžius, ir sutarė atlikti parengtų metodinės medžiagos dalių peržiūrą, grįžtamasis ryšys bus panaudotas tobulinant medžiagą, kuri vėliau bus išversta į nacionalines partnerių kalbas - lietuvių, latvių , bukgarų ir hebrajų. Pagrindinę peržiūrą atliks prof. Yehuda Hamovitz, kuris yra patyręs mokytojų mokytojas, kai kalbame apie gabių mokinių ugdymą.

Partneriai taip pat aptarė antrojo projekto rezultato - GATE mokymo programos - rengimą, kuri bus parengta naudojant 1-ojo mokymo renginio (vykusio Kaune) ir 2-ojo mokymo renginio, kuris bus organizuojamas 2023 m. kovo mėnesį Izrealyje, metu sukauptą patirtį ir atliktas praktines užduois. Partneriai dalijosi idėjomis ir susitarė dėl programos rengimo darbo plano.

Taip pat aptarėme tokias temas kaip sklaida, vertinimas, poveikis tikslinėms grupėms.

Susitikimas buvo naudingas projekto partnerystės plėtrai ir sprendimų priėmimo procesui, kuris svarbus tolesniam projekto užduočių įgyvendinimui.

Šio susitikimo metu partneriai turėjo unikalią galimybę apsilankyti Izraelio parlamente ir padiskutuoti su parlamento nariais apie gabių vaikų ugdymą Izraelyje, jo strateginę svarbą, taip pat pristatyti GATE projektą ir idėjas, kurias įgyvendiname, bei rezultatus, kurių sieksime visi kartu, mokydamiesi iš Izraelio patirties.

Dar viena unikali patirtis - apsilankymas Karari Realic gimnazijoje, kurioje yra gabių vaikų klasės, ir poros valandų diskusija su gabių vaikų mokytojais ir gabiais 7-8 klasių mokiniais.

Laikas Izraelyje praėjo labai produktyviai: diskusijos su išmintingais, įžvalgiais, strategijų kūrime dalyvaujančiais žmonėmis, kurie dalijosi savo įžvalgomis, patirtimi, tobulino žinias apie gabių vaikų mokymą, aptarėme GATE projektą, kuris buvo plačiai pristatytas, pradedant Izraelio parlamentu (Knesetu), Rišon Lecijono savivaldybe, Reali gimnazija ir baigiant idėjų plėtra per partnerių susitikimą Ron Vardi gabių vaikų centre.