GameWork projekto aptarimas tarptautiniame susitikime Patruose

GameWork projekto aptarimas tarptautiniame susitikime Patruose

4-tasis tarptautinio "Erasmus+" projekto "GameWork - Žaidybinė namų darbų organizavimo ir atlikimo aplinka" partnerių susitikimas vyko 2023 gruodžio 4-5 d. Patruose, Graikijoje, kurį organizavo Arsakeio Lyceum of Patra. Per šias dvi dienas partnerinių organizacijų atstovai aptarė projekto rezultatus, pristatė institucijose su mokiniais vykdytus Žaidybinės namų darbų organizavimo ir atlikimo aplinkos testavimus ir grįžtamąjį ryšį, gautą iš mokinių ir mokytojų, keitėsi idėjomis bei gerąja praktika įgyvendinant projektą ir aptarė numatomas projekte sekančias veiklas.

eMundus projekte dalyvauja kaip asocijuotas partneris ir Vida Drąsutė - tarptautinių projektų vadovė, turinti daugiametę patirtį koordinuojant ir įgyvendinant projektus - pasidalino gerosios praktikos pavyzdžiais įgyvendinant viešinimo veiklas projekte, taip pat davė įžvalgų apie rezultatus ir jų testavimą. Šio susitikimo metu buvo puiki galimybė pristatyti ir kitus įgyvendinamus projektus (GATE, DigiFinEdu, UX@school, DigiCult, Steam-Active ir kt.) ypač tuos, kurie savo tematika siejasi su Gamework projekto idėja.

Visi dalyviai turėjo unikalią galimybę apsilankyti STEAM mokslo centre, kuriame yra įrengta erdvė fizikos, matematikos, informatikos eksperimentams. Keliuose iš jų projekto partnerexiai dalyvavo ir patys. Į šį centrą atvyksta mokiniai ne tik iš Patrų Arsakeio licėjaus, bet ir iš visos Graikijos, o ir užsienio šalių mokyklų, su kuriomis bendradarbiauja licėjus. Atliekant eksperimentus atsakymai į klausimą nepateikiami, patys ekperimentų dalyviai turi juos atrasti.

Projektas eina į pabaigą, liko porą mėnesių, tad artimiausia svarbi veikla yra sukurtų projekto rezultatų viešinimas. Kauno Juozo Grušo meno gimnazija, būdama oficialiu projekto partneriu, kaip ir kiti projekto partneriai netrukus pakvies savo šalies mokyklų mokytojus ir kitus projekto idėja suinteresuotus asmenis į konferenciją, kurios metu dalinsimės įgyta tarptautine patirtimi bei pristatysime išsamiai projekto rezultatus.

Projekto „GameWork“ tikslas – sukurti internetinę žaidybinę aplinką, kuri padėtų įveikti šį iššūkį (mokomosios medžiagos ir užduočių skaitmeninimas, žaidybinimas), kartu išlaikant motyvacinę žaidimų mechaniką, kad mokiniai labiau įsitrauktų į namų darbų atlikimą ir taip pagerintų mokymosi rezultatus.

„GameWork“ projektu siekiama motyvuoti mokinius atlikti namų darbus, sumažinti mokinių nenorą ruošti namų darbus, sukuriant žaidybinę namų darbų organizavimo aplinką, kurioje bus naudojami žaidybinimo metodai, ir taip mokiniai būtų sudominti atlikti namų darbus.

Projekto tinklapis: https://game-work.eu/

Projekto socialinis tinklas: https://www.facebook.com/GamifiedTeam/