DigiFinEdu mokymai "Istorijų pasakojimas ir žaidimai kaip motyvaciniai metodai mokant vaikus finansinio raštingumo"

DigiFinEdu mokymai "Istorijų pasakojimas ir žaidimai kaip motyvaciniai metodai mokant vaikus finansinio raštingumo"

2023 m. birželio 26-30 dienomis Kaune, Lietuvoje, vyko tarptautiniai DigiFinEdu projekto partnerių mokymai "Istorijų pasakojimas ir žaidimai kaip motyvacinės technikos mokant vaikų finansinio raštingumo".

Tai antrieji mokymai projekte. Pirmieji mokymai vyko 2022 lapkričio mėn., Valencijoje, Ispanijoje, kai projekto partneriai parengė Metodinę medžiagą, kurioje gausu teorijos, skirtos vaikų finansiniam raštingumui ugdyti ir gerųjų praktikų aprašymų. Šie mokymai organizuoti sukūrus „DigiFinEdu“ didaktinę medžiagą, kurioje pristatomi pamakų planai ir konkretūs veiklų, ugdančių vaikų finansinį raštingumą, pavyzdžiai (tai 2-asis pagrindinis „DigiFinEdu“ projekto rezultatas), taip pat sukūrus pirmuosius „DigiFinEdu“ vizualinės novelės-žaidimo scenarijus.

Šį kartą mokymų metu dėmesys buvo sutelktas į aktualias DigiFinEDU praktines veiklas, kuriose kiekvienos šalies pedagogai pristatė savo praktikas, o likę dalyviai jas įgyvendino kaip mokiniai. Taip pat mokymuose dalyvavo išorės ekspertai, kurie keitėsi žiniomis ir patirtimi žaidimų dizaino, žaidybinimo ir istorijų pasakojimo srityse ir kaip visa tai taikyti ugdymo procese.

Partneriai sužinojo apie istorijų pasakojimo metodus, žaidimų projektavimo programinę įrangą ir technines savybes, kurios bus taikomos „DigiFinEdu" vizualinėje novelėje.

Dalyviai taip pat turėjo puikią galimybę apsilankyti „Swedbank“ Finansų laboratorijoje, o taip pat įsitraukti į edukacinę programą Pinigų muziejuje.

Daugiau apie projektą: digifinedu.eu