DIGICULT – kultūros paveldas: atsparumo ir mokymosi šaltinis, pasitelkiant skaitmeninį švietimą

DIGICULT – kultūros paveldas: atsparumo ir mokymosi šaltinis, pasitelkiant skaitmeninį švietimą

2023 birželio 12-16 dienomis VšĮ "eMundus" DigiCult tarptautinio projekto koordinatorė Carlotta Maria Crippa ir projekto asocijuotų partnerių institucijos - Kėdainių profesinio rengimo centro (KPRC) - mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja dalyvavo mokymuose, vykusiuose Turine, Italijoje. Mokymų metu su kitais dalyviais iš Italijos, Airijos, Kroatijos, Kipro, Švedijos mokėsi apie kultūros paveldo objektus pasitelkiant skaitmeninį švietimą ir gyvai aplankant tam tikrus objektus.

DigiCult projekto tikslas - gilintis ir aptarti kultūros paveldo kūrimo skaitmeninėmis technikomis strategijas,  parodyti ir atrasti paslėpto kultūros paveldo, kuris gali tapti prieinamas lankytojams dėl inovatyvių technologijų naudojimo, patrauklumą. Projektas per savo veiklas jungia įvairaus neformalaus ugdymo institucijas ir profesinio rengimo centrus Europos šalyse.

KPRC mokiniai testuoja projekto metu sukurtą skaitmeninę mokymosi platformą apie kultūros paveldą, dalinasi įžvalgomis ir įgyta patirtimi su kitais dalyviais mokymuose, semiasi naujų žinių ir gilina kompetencijas bei įgūdžius. Profesinio rengimo centrų mokiniai yra projekto pagrindinė tikslinė grupė, tad įgyvendinant projektą VšĮ "eMundus" kaip neformalaus švietimo institucija bendradarbiauja su kitomis ugdymo įstaigomis Lietuvoje siekiant rezultatų kokybės, grįžtamojo ryšio ir tvarumo juos panaudojant projektui pasibaigus.

Įgyvendinant projekto tikslus mokiniams mokymų metu buvo organizuojamos veiklos kultūros paveldo objektuose - karališkojoje Racconigi pilyje,  Castello della Manta, Palazzo Madama. Ši veikla buvo puiki proga ne tik susipažinti su Italijos kultūros paveldo objektais, bet ir pamatyti, kaip skaitmeninės technologijos padeda juos  išsaugoti.

Susitikimą organizavo partnerinė institucija - Fondo Ambiente Italiano (FAI) https://fondoambiente.it/

Daugiau apie projektą digiculterasmus.eu